O blogu

Drogi Czytelniku! Zapraszam Cię na podróż po świecie integracji. Świecie, który sobie wyśniłem, gdzie ludzie ze sobą współdziałają, potrafią rozmawiać, szanują różnorodność, a jednocześnie świadomi jedności rodziny ludzkiej. Świecie, gdzie nie boimy się utraty tego co moje, gdzie potrafimy poradzić sobie z głosem, który szepcze nam do ucha, by stawiać mury, myśleć przede wszystkim o sobie, a także potrafimy poradzić sobie z pokusą nieuczciwej rywalizacji, pójścia na skróty, żeby tylko zabezpieczyć swój „dobrobyt”. Głęboko wierzę, że taki świat istnieje, że prawdziwe szczęście rodzi się wtedy, kiedy podejmujemy wspólne działanie i dialog z drugim człowiekiem, a zwłaszcza tym, który różni się od nas – jest Inny. Również wierzę, że takie współdziałanie daje nam w dłuższej perspektywie coś więcej niż tylko materialne korzyści, że jest to  uniwersalna idea, która dotyczy nie tylko ekonomii, ale także życia społecznego.

Jeżeli męczy Ciebie, tak jak i mnie, cały ten zgiełk dookoła. Jeżeli doświadczyłeś lub może właśnie doświadczasz, chociażby jako bierny obserwator, szalonej pogoni za pieniądzem i to nie zawsze na uczciwych zasadach. Jeżeli widząc to źle się z tym czujesz i zadajesz sobie pytanie jak można to zmienić. Jeżeli ciężko Ci przychodzi pokochać swoich wrogów, a jednocześnie masz dość patrzenia na ofiary wojen, cierpienie Innego i pytasz sam siebie co można z tym zrobić, zapraszam Ciebie na wspólne poszukiwanie tej odpowiedzi.

Moje wpisy na tym blogu, to osobista retrospekcja tego czego w życiu doświadczyłem w odległej lub bliższej przeszłości i ciągle doświadczam teraz. W pracy zawodowej na stanowiskach menedżerskich w firmach małych, średnich i dużych korporacjach. W trakcie prowadzenia badań naukowych, a potem porządkowania wyników tych badań przy pisaniu doktoratu. A także tego co przeżyłem prywatnie, bo przecież każdy z nas ma swoje wzloty i upadki, doświadcza własnych wojen i czasu pokoju, często walcząc z nikim innym jak tylko z samym z sobą. O co? Chyba o to co wszyscy, czyli o szczęście. Ten blog jest zatem o poszukiwaniu szczęścia. Ja je znalazłem w świecie integracji, któremu chcę poświecić swoją dalszą pracę naukową. Jeżeli chcesz choćby na chwilę uczestniczyć ze mną w tej podróży, to serdecznie zapraszam Cię Drogi Czytelniku na stronę blogu wspoldzialanie.pl .