O blogu

Drogi Czytelniku! Zapraszam Cię na podróż po świecie integracji. Świecie, który sobie wyśniłem, gdzie nie ma destrukcji, niszczącej konfrontacji, niczemu służącego bełkotu. Gdzie wolność odzyskuje swoje pierwotne znaczenie, gdzie nie dajemy się oszukać ekonomii konsumpcji i zadłużania się. Świecie, gdzie nie boimy się utraty tego co moje, gdzie potrafimy poradzić sobie z głosem, który szepcze nam do ucha, by stawiać mury, myśleć przede wszystkim o sobie, a także potrafimy poradzić sobie z pokusą nieuczciwej rywalizacji, pójścia na skróty, żeby tylko zabezpieczyć swój „dobrobyt”. Głęboko wierzę, że taki świat istnieje, że prawdziwe szczęście rodzi się wtedy, kiedy podejmujemy wspólne działanie i dialog z drugim człowiekiem, a zwłaszcza tym, który różni się od nas – jest Inny. Również wierzę, że takie współdziałanie daje nam w dłuższej perspektywie coś więcej niż tylko materialne korzyści, że jest to  uniwersalna idea, która dotyczy nie tylko ekonomii, ale także życia społecznego.

Jeżeli męczy Ciebie, tak jak i mnie, cały ten zgiełk dookoła. Jeżeli doświadczyłeś lub może właśnie doświadczasz, chociażby jako bierny obserwator, szalonej pogoni za pieniądzem i to nie zawsze na uczciwych zasadach. Jeżeli widząc to źle się z tym czujesz i zadajesz sobie pytanie jak można to zmienić. Jeżeli ciężko Ci przychodzi pokochać swoich wrogów, a jednocześnie masz dość patrzenia na ofiary wojen, cierpienie Innego i pytasz sam siebie co można z tym zrobić, zapraszam Ciebie na wspólne poszukiwanie tej odpowiedzi.

Moje wpisy na tym blogu, to osobista retrospekcja tego czego w życiu doświadczyłem w odległej lub bliższej przeszłości i ciągle doświadczam teraz. W pracy zawodowej na stanowiskach menedżerskich w firmach małych, średnich i dużych korporacjach. W trakcie prowadzenia badań naukowych, a potem porządkowania wyników tych badań przy pisaniu doktoratu. A także tego co przeżyłem prywatnie, bo przecież każdy z nas ma swoje wzloty i upadki, doświadcza własnych wojen i czasu pokoju, często walcząc z nikim innym jak tylko z samym z sobą. O co? Chyba o to co wszyscy, czyli o szczęście. Ten blog jest zatem o poszukiwaniu szczęścia. Ja je znalazłem w świecie integracji, któremu chcę poświecić swoją dalszą pracę naukową. Jeżeli chcesz choćby na chwilę uczestniczyć ze mną w tej podróży, to serdecznie zapraszam Cię Drogi Czytelniku na stronę blogu wspoldzialanie.com .